Rett Fighters- Hope dies last

Autor wzoru

RETT

Ładuję....
49,99
Kurier DPD (14,90 zł) lub Paczkomaty (12,50 zł)
Darmowa wysyłka od 149,00 zł
Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi minimum 5 dni roboczych (nie obejmuje czasu wysyłki).
  • Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego dnia i nie potrafisz odpowiedzieć na żadne pytanie, bo po prostu nie wiesz jak to się robi. Chcesz komunikować się z ludźmi, którzy cię otaczają, ale twoje spojrzenia, którymi starasz się coś przekazać powodują jedynie konsternację. Denerwujesz się, że nikt cię nie rozumie. Płaczesz bo jesteś zdenerwowana. To, że nie potrafisz mówić, nie oznacza przecież, że nie masz nic do powiedzenia. Jesteś „milczącym aniołem”. Wyobraź sobie, że jesteś dziewczynką z Zespołem Retta. Każdego dnia rodzice nieustępliwie walczą, aby dziewczynce nie przypadła w udziale rola jedynie milczącego statysty na scenie życia. Czy to będzie np. język gestów czy piktogramów – to bez znaczenia. Jeżeli tylko będzie można zrozumieć to co córka ma do przekazania - przyczółek zostanie osiągnięty. Potem dalej. Mimo, że droga jest trudna, a za każdym „zdobytym szczytem” jest następny - nadzieja napędza, aby je zdobywać, bo ona umiera ostatnia. Dochód z każdej sprzedanej koszulki przeznaczony będzie na realizację celów rehabilitacyjnych Blanki Piegat.

Pozostałe wzory od

RETT

Blanka walczy z Rettem

Blanka jest śliczną dwulatką, która poznaje świat w towarzystwie Retta. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna, która najczęściej pojawia się w życiu dziewczynek w momencie, kiedy szczęśliwi rodzice cieszą się z pierwszych kroków, słów, wspólnych zabaw...


Zespół Retta zabiera umiejętność chodzenia, mówienia, celowego posługiwania się rękami, zainteresowanie otoczeniem. W zamian oferuje powtarzające się sterotypowe ruchy rąk, padaczkę, problemy komunikacyjne, bruksizm, epizody bezdechu lub hiperwentylacji, osteoporozę, skoliozę i szeroki wachlarz innych dolegliwości. 
 
Blanka jest pod opieką neurologa, genetyka, ortopedy, kardiologa, homeopaty, osteopaty, dietetyka, pediatry. Chcąc zapewnić córce odpowiednie bodźce stymulujące ją do podjęcia wysiłku rozwojowego, współpracujemy z neurologopedą, który prowadzi rehabilitację aparatu mowy. Naukę wyrażania swoich potrzeb prowadzimy we współpracy z logopedą, w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Blanka objęta jest również opieką pedagoga specjalnego, który pracuje z nią nad kształtowaniem zachowań społecznych i interakcją z otoczeniem. Umiejętności motoryczne córka rozwija podczas rehabilitacji metodą Bobath, hipoterapii, zajęć na basenie. Dużą rolę w rozwoju Blanki odgrywają zajęcia z integracji sensorycznej, muzykoterapia oraz dogoterapia. Intensywnym bodźcem do poszerzania wachlarza umiejętności Blanki jest delfinoterapia.

Wszystkim osobom, które zechcą kupić koszulkę i dzięki temu pomóc w realizacji celów terapeutycznych, ktore przyczynią się do kolejnej wygranej potyczki z chorobą serdecznie dziękujemy!