Mogę Potrafię Chcę

Autor wzoru

OSPOzZR

Ładuję....
39,99
InPost (15,90 zł) - szybka dostawa
Kurier DPD (14,90 zł) - szybka dostawa
Paczka w Ruchu (8,99 zł)
Darmowa wysyłka od 149,00 zł
Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi minimum 2-3 dni robocze (nie obejmuje czasu wysyłki).
  • Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego dnia i nie umiesz mówić. Nie chodzi tu o zwykłą utratę mowy, po prostu nie wiesz, jak to się robi, mimo że jeszcze wczoraj mówiłeś. Widzisz, że inni ludzie mówią do Ciebie i rozmawiają między sobą. Wiesz, że dźwięki, które wydają, służą do porozumiewania się, ale nie potrafisz spowodować, aby język i usta wydały dźwięki choć trochę podobne do tych, które słyszysz.

    Denerwujesz się, bo otaczający Cię ludzie z łagodnym uśmiechem niezrozumienia na każde Twoje spojrzenie podsuwają ci jedzenie lub picie, a Ty masz o wiele więcej do przekazania. Chcesz mówić o tym, co Cię interesuje, czego pragniesz, czego się obawiasz. Przecież to, że nie mówisz, nie oznacza, że nie masz nic do powiedzenia. Wyobraź sobie, że nie możesz wziąć żadnego przedmiotu do ręki ani nawet pokazać gestem, że czegoś chcesz, bo straciłeś umiejętność posługiwania się rękoma. Wiesz, że je masz, ale zupełnie nie wiesz, jak spowodować, żeby zrobiły to czego chcesz. Możesz tylko patrzeć na innych z nadzieją, że zrozumieją Twoje spojrzenie. Wyobraź sobie, że jesteś dziewczynką z zespołem Retta.

    Nie musi tak jednak być. Współczesna technologia eyetrackingu - odczytywania ruchu gałek ocznych pozwala, aby osoby z zespołem Retta mogły aktywnie uczestniczyć w otaczającym je świecie. Tym bardziej, że technologia ta jest na wyciągnięcie ręki, a jej możliwości olbrzymie. Począwszy od obsługi syntezatora mowy, na obsłudze komputera i wszystkiego czym komputer steruje skończywszy.

    Celem projektu "Mogę-Potrafię-Chcę" (http://www.mogepotrafiechce.pl) jest promowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w komunikacji osób z zespołem Retta. Technologia ta umożliwia coś, co dla większości tych chorych jest niemożliwe - samodzielne nawiązywanie kontaktu z otoczeniem. W ramach projektu zbieramy środki na zestawy do eyetrackingu, które będą bezpłatnie wypożyczane naszym podopiecznym, osobom z zespołem Retta. Chcemy wspomóc te rodziny, którym sytuacja finansowa nie pozwala na zakup takiego sprzętu oraz te, które zanim wydadzą kilkanaście tysięcy złotych na urządzenie, chciałyby poznać jego możliwości i wtedy podjąć decyzję.

Pozostałe wzory od

OSPOzZR

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Retta (OSPOzZR) skupia społeczność rodzin i przyjaciół osób z Zespołem Retta działając na rzecz rozpowszechniania wiedzy o tym rzadkim schorzeniu genetycznym oraz wspierając naszych podopiecznych ich rodziny i opiekunów organizując konferencje, szkolenia, warsztaty i turnusy rehabilitacyjne. Więcej o naszej działalności znajdziecie na www.rettsyndrome.pl oraz Facebook. Kupując nasze koszulki wspieracie osoby z zespołem Retta i ich marzenia samodzielnego zaistnienia w społeczeństwie.