Koszulki RETT

RETT

Blanka walczy z Rettem

Blanka jest śliczną dwulatką, która poznaje świat w towarzystwie Retta. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna, która najczęściej pojawia się w życiu dziewczynek w momencie, kiedy szczęśliwi rodzice cieszą się z pierwszych kroków, słów, wspólnych zabaw...


Zespół Retta zabiera umiejętność chodzenia, mówienia, celowego posługiwania się rękami, zainteresowanie otoczeniem. W zamian oferuje powtarzające się sterotypowe ruchy rąk, padaczkę, problemy komunikacyjne, bruksizm, epizody bezdechu lub hiperwentylacji, osteoporozę, skoliozę i szeroki wachlarz innych dolegliwości. 
 
Blanka jest pod opieką neurologa, genetyka, ortopedy, kardiologa, homeopaty, osteopaty, dietetyka, pediatry. Chcąc zapewnić córce odpowiednie bodźce stymulujące ją do podjęcia wysiłku rozwojowego, współpracujemy z neurologopedą, który prowadzi rehabilitację aparatu mowy. Naukę wyrażania swoich potrzeb prowadzimy we współpracy z logopedą, w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Blanka objęta jest również opieką pedagoga specjalnego, który pracuje z nią nad kształtowaniem zachowań społecznych i interakcją z otoczeniem. Umiejętności motoryczne córka rozwija podczas rehabilitacji metodą Bobath, hipoterapii, zajęć na basenie. Dużą rolę w rozwoju Blanki odgrywają zajęcia z integracji sensorycznej, muzykoterapia oraz dogoterapia. Intensywnym bodźcem do poszerzania wachlarza umiejętności Blanki jest delfinoterapia.

Wszystkim osobom, które zechcą kupić koszulkę i dzięki temu pomóc w realizacji celów terapeutycznych, ktore przyczynią się do kolejnej wygranej potyczki z chorobą serdecznie dziękujemy!  

RETT koszulki