Fight Hope Love

Autor wzoru

RETT

Ładuję....
49,99
Kurier DPD (14,90 zł) lub Paczkomaty (12,50 zł)
Darmowa wysyłka od 149,00 zł
Przewidywany czas realizacji zamówienia wynosi minimum 5 dni roboczych (nie obejmuje czasu wysyłki).
  • Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego dnia i nie potrafisz odpowiedzieć na żadne pytanie, bo po prostu nie wiesz jak to się robi. Nie możesz się samodzielnie ubrać, ani napić kawy, bo nie wiesz co zrobić z rękoma, które nienaturalnie wygięte przez cały czas energicznie poklaskują, uniemożliwiając wykonanie jakiegokolwiek sensownego ruchu. Wyobraź sobie, że dodatkowo jesteś dziewczynką, masz niecałe dwa lata i niezbyt kumasz świat wokół ciebie. Mniej więcej w tym punkcie zaczyna się historia prawie każdej dziewczynki z Zespołem Retta i oczywiście jej rodziców, którzy rozpoczynają codzienną, uporczywą walkę o utrzymanie tych umiejętności, które nie „wyparowały” w trakcie tzw. regresu i zbudowanie kapitału nowych, które pozwolą choćby na jakąkolwiek komunikację z otoczeniem. Choć walka czasami bywa uciążliwa, a sukcesy na tle innych dzieci czasami niewielkie to napędza ich nadzieja, że nieustępliwość zostanie w końcu nagrodzona uchwyceniem nowych przyczółków samodzielności córki, którą kochają miłością jaka potrafi przenosić góry. Dochód z każdej sprzedanej koszulki przeznaczony będzie na realizację celów rehabilitacyjnych Blanki Piegat.

Pozostałe wzory od

RETT

Blanka walczy z Rettem

Blanka jest śliczną dwulatką, która poznaje świat w towarzystwie Retta. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna, która najczęściej pojawia się w życiu dziewczynek w momencie, kiedy szczęśliwi rodzice cieszą się z pierwszych kroków, słów, wspólnych zabaw...


Zespół Retta zabiera umiejętność chodzenia, mówienia, celowego posługiwania się rękami, zainteresowanie otoczeniem. W zamian oferuje powtarzające się sterotypowe ruchy rąk, padaczkę, problemy komunikacyjne, bruksizm, epizody bezdechu lub hiperwentylacji, osteoporozę, skoliozę i szeroki wachlarz innych dolegliwości. 
 
Blanka jest pod opieką neurologa, genetyka, ortopedy, kardiologa, homeopaty, osteopaty, dietetyka, pediatry. Chcąc zapewnić córce odpowiednie bodźce stymulujące ją do podjęcia wysiłku rozwojowego, współpracujemy z neurologopedą, który prowadzi rehabilitację aparatu mowy. Naukę wyrażania swoich potrzeb prowadzimy we współpracy z logopedą, w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Blanka objęta jest również opieką pedagoga specjalnego, który pracuje z nią nad kształtowaniem zachowań społecznych i interakcją z otoczeniem. Umiejętności motoryczne córka rozwija podczas rehabilitacji metodą Bobath, hipoterapii, zajęć na basenie. Dużą rolę w rozwoju Blanki odgrywają zajęcia z integracji sensorycznej, muzykoterapia oraz dogoterapia. Intensywnym bodźcem do poszerzania wachlarza umiejętności Blanki jest delfinoterapia.

Wszystkim osobom, które zechcą kupić koszulkę i dzięki temu pomóc w realizacji celów terapeutycznych, ktore przyczynią się do kolejnej wygranej potyczki z chorobą serdecznie dziękujemy!